Košė iš perdirbtų grūdų
Vienas iš naudingiausių pusryčių, žinoma, yra avižiniai dribsniai. Tačiau sveikatai naudinga tik košė, pagaminta iš neskaldytų grūdų arba mažai perdirbtų grūdų, kuriuose yra daug skaidulų.
Vafliai ar skrebutis
Rudi vafliai su uogiene, medumi ar grietinėle arba skrudinta skrebutis su sūriu ar sviestu? Lengvi angliavandeniai ir cukrus – štai ką gaunate pusryčiams. Ir tuo pačiu metu – insulino injekcija, nuo kurios cukraus kiekis kraujyje greitai pakils ir po valandos pasijusite alkani. Labai, labai kenksmingi pusryčiai, jų nedarykite.
Grūdų batonėliai
Jei batonėlių neparuošėte patys, geriausia visiškai atsisakyti šio produkto ir juo labiau nevalgyti jų pusryčiams. Dažniausiai juose yra cukraus sirupo, labai perdirbtų grūdų ir šokolado glaisto: dėl to vietoj sveiko produkto gauname lengvų angliavandenių ir cukraus rinkinį. Jokios naudos!
Neriebus jogurtas
Jogurtas, ypač su padidinta kalcio doze ir be cukraus, yra puikus pusryčių pasirinkimas. Tačiau tik jei jis pagamintas iš nenugriebto pieno. Pieno riebalai yra labai sveiki ir, priešingai populiariam įsitikinimui, padeda numesti svorio, o ne atvirkščiai.
Puodelis kavos
Kavos gėrimas su sirupu, grietinėle ir cukrumi nėra pusryčiai. Tai laiko bomba, kuri vieną dieną pakenks mūsų sveikatai, kritiškai padidindama kraujospūdį ir cukraus kiekį kraujyje. Geriausia visiškai atsisakyti saldžių kavos gėrimų ir tikrai nereikėtų jų gerti tuščiu skrandžiu vietoj pusryčių. Taip, net jei skubate.
Kava ir spurgos
Labai retai, išimties tvarka, galite valgyti spurgą kaip būdą užbaigti pusryčius, desertą. Tačiau jokiu būdu neturėtumėte jos paversti savarankišku patiekalu: gruzdintos spurgos yra pripildytos angliavandenių (lengvų, todėl kenksmingų), cukraus ir transriebalų – trumpai tariant, visų tų medžiagų, kurios daro didžiausią žalą mūsų sveikatai. Taigi, deja, geriau su jomis atsisveikinti.
Šoninė ir dešrelės
Kiaušiniai pusryčiams? Puiku! Kiaušiniai su šonine ar dešrele? Atsisakykite! Deja, dešrelės, dešrelės ir net šoninė yra perdirbti mėsos produktai, kuriuos PSO praėjusiais metais oficialiai priskyrė pavojingiems kancerogenams. Kiekvieną kartą juos valgant padidėja skrandžio ar žarnyno vėžio, taip pat diabeto ir širdies ir kraujagyslių ligų rizika.